Outokummun ryhmänäyttelyt 2021

24.07.2021 FCI:n ryhmät 1/8 & 5/6, myös pennut

25.07.2021 FCI:n ryhmät 2/7 & 3/9, myös pennut

AIKATAULUT 24.07.2021

Aikataulut

Tulostettu 23.07.2021 16:25

Näyttelyn aikataulukirje

*:llä merkityillä roduilla tuomarimuutos

Kehä 1 Markku Mähönen SUOMI ( 49 koiraa )

09:00 4 cockerspanieli 7 labradorinnoutaja 09:45 17 kultainennoutaja 10:45 2 länsigöötanmaanpystykorva 6 welsh corgi pembroke 3 tsekinpaimenkoira
tauko 13:45 10 novascotiannoutaja *

Kehä 2 Kimmo Mustonen SUOMI ( 65 koiraa )

10:00 13 suomenlapinkoira * 10:45 spitzien mittaus 11:00 6 saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea 1 saksanpystykorva, kleinspitz, valkoinen 9 saksanpystykorva, kleinspitz, muut värit 12:00 1 saksanpystykorva, mittelspitz, valkoinen 3 saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit 1 saksanpystykorva, grosspitz, valkoinen 4 saksanpystykorva, keeshond/wolfspitz 1 saksanpystykorva, pomeranian 1 islanninlammaskoira 2 amerikanakita 12:45 2 dreeveri 2 amerikankettukoira 1 dunkerinajokoira 1 plottinajokoira 1 venäjänajokoira 8 dalmatiankoira 13:45 4 rhodesiankoira 4 schipperke

Kehä 3 Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI ( 78 koiraa )

10:45 4 saksanpaimenkoira * 11:00 2 basenji 1 chow chow 2 lunnikoira 1 kaanaankoira 3 etnankoira 1 portugalinpodengo, sileäkarvainen, pieni 3 lagotto romagnolo 11:45 7 espanjanvesikoira 2 barbet 2 viiriäiskoira 1 amerikanvesispanieli 3 kooikerhondje 12:45 6 englanninspringerspanieli 3 walesinspringerspanieli 3 amerikancockerspanieli 1 kiharakarvainen noutaja 4 sileäkarvainen noutaja 13:45 26 shetlanninlammaskoira * 3 welsh corgi cardigan *

Kehä 4 Pirjo Aaltonen SUOMI ( 64 koiraa )

harjoitusarvostelija Maarit Hassinen, 1-ryhmän rotuja 11:00 20 pitkäkarvainen collie * 3 sileäkarvainen collie * 12:00 10 valkoinenpaimenkoira 1 itäeuroopanpaimenkoira 4 belgianpaimenkoira, groenendael 1 belgianpaimenkoira, laekenois 1 belgianpaimenkoira, malinois 1 australiankelpie 13:00 1 mudi 1 schapendoes 1 bouvier 2 medimurjenkoira 2 lancashirenkarjakoira 4 partacollie 6 bordercollie 14:00 1 pieni amerikanpaimenkoira   5 australianpaimenkoira

Kehä 5 Pekka Teini SUOMI ( 80 koiraa )

09:00 18 suomenpystykorva 10:15 9 pohjanpystykorva 9 karjalankarhukoira 11:15 2 ruotsinlapinkoira 7 beagle 12:00 35 suomenajokoira
urokset 15, nartut 20

Kehä 6 Tapio Kakko SUOMI ( 88 koiraa )

09:00 33 jämtlanninpystykorva
urokset 17, nartut 16 11:00 15 harmaa norjanhirvikoira 12:00 12 itäsiperianlaika 4 lapinporokoira 13:00 8 siperianhusky 13 samojedinkoira 14:15 3 volpino italiano
eukana