Outokummun ryhmänäyttelyt 2021

24.07.2021 FCI:n ryhmät 1/8 & 5/6, myös pennut

25.07.2021 FCI:n ryhmät 2/7 & 3/9, myös pennut

TULOKSET

Tulostettu 28.07.2021 8:49

RYHMÄ FCI 1 Lammas- ja karjakoirat

medimurjenkoira tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Aquila Dalmatinski Vrisak, Outi Huuskonen, Joensuu
SERT NARTTU
Aquila Dalmatinski Vrisak, Outi Huuskonen, Joensuu

australiankelpie tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Hildesire A Kind Of Magic, Pihla Pyy & Kaisu Tyni-Pyy, Joensuu
SERT NARTTU
Hildesire A Kind Of Magic, Pihla Pyy & Kaisu Tyni-Pyy, Joensuu

australianpaimenkoira tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Glenhouse's Capricorn Pop, Satu Anttonen, Lapinlahti
VSP
Thornshavn Poker Face, Heidi Hietala, Kuluntalahti
ROP veteraani
Glenhouse's Capricorn Pop, Satu Anttonen, Lapinlahti
SERT UROS
Thornshavn Poker Face, Heidi Hietala, Kuluntalahti
SERT NARTTU
Eternal Love Diamond Rush, Satu Anttonen, Lapinlahti

belgianpaimenkoira, groenendael tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Donatrix Gemma Gentiane, Anne Auer, Katajaranta
VSP
Ar'tfulfox's My Black Lightning, Annemarie Asikainen & Petri Asikainen, Kuopio

belgianpaimenkoira, laekenois tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Willow Creek Nikita, Satu Rutanen, Vierumäki
SERT NARTTU
Willow Creek Nikita, Satu Rutanen, Vierumäki

bordercollie tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Amazeme Wise At Heart, Tanja Seppänen, Linnantaus
ROP veteraani
Simaro Dressed In Black, Marjo Halmiala, Laukaa
SERT UROS
Amazeme Wise At Heart, Tanja Seppänen, Linnantaus

itäeuroopanpaimenkoira tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Energetic-Action's Beauty Face, Anne Auer, Katajaranta
SERT NARTTU
Energetic-Action's Beauty Face, Anne Auer, Katajaranta

lancashirenkarjakoira tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Pull Moon Köyhän Miehen Danny, Katja Eskelinen, Jakokoski
SERT UROS
Pull Moon Köyhän Miehen Danny, Katja Eskelinen, Jakokoski

mudi tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Mcpotter's Creek's Uniikki Kati, Tiina Laukkanen, Suonenjoki
SERT NARTTU
Mcpotter's Creek's Uniikki Kati, Tiina Laukkanen, Suonenjoki

partacollie tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Oldbear Burberry The Beat, Jaana Kortelainen, Juuka
VSP
Tessalonikan Miracle Maisy, Sari Siltavuori, Vantaa
ROP veteraani
Tessalonikan Miracle Maisy, Sari Siltavuori, Vantaa
SERT UROS
Kuutsa's E-Type Variable, Sari Siltavuori, Vantaa

pitkäkarvainen collie tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Silverlady's Limited Edition, Saara Vikström & Anne Kokkonen & Natalja Skalin, Outokumpu
VSP
Rocking Flame All That I Am, Taru Kalkas, Röykkä
ROP pentu
Black Elles Quo Vadis, Maria Happonen & Tiina Happonen, Varpaisjärvi
ROP veteraani
Rocking Flame All That I Am, Taru Kalkas, Röykkä
ROP kasvattaja
Silverlady's, Anne Kokkonen, Outokumpu
SERT UROS
Silverlady's Like A Dream, Saara Vikström & Jarkko Keronen, Outokumpu
SERT NARTTU
Rocking Flame All That I Am, Taru Kalkas, Röykkä

saksanpaimenkoira tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Easy Choice Perfect Wonder, Marjo Partanen & Jukka Partanen, Varpaisjärvi
SERT UROS
Easy Choice Something Strong, Satu Varis & Hannu Varis, Polvijärvi

schapendoes tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Rockriver's Dean, Minna Jussila, Kangasala
SERT UROS
Rockriver's Dean, Minna Jussila, Kangasala

schipperke tuomari: Kimmo Mustonen SUOMI

ROP
Mustan Nuukan Kesän Kaunis Lumous, Eeva Hyvärinen, Suonenjoki
ROP veteraani
Alenas Jailhouse Sir Nemo, Eeva Hyvärinen, Suonenjoki
SERT NARTTU
Mustan Nuukan Kesän Kaunis Lumous, Eeva Hyvärinen, Suonenjoki

shetlanninlammaskoira tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Susadan Oreo, Aini Kaltakari, Kello
VSP
Yazina's Severiino, Sanna Kettunen, Polvijärvi
ROP veteraani
Genitas Prince Of Whitehaven, Sanna Sillman & Tapani Sillman, Kaavi
SERT UROS
Yazina's Severiino, Sanna Kettunen, Polvijärvi
SERT NARTTU
Susadan Oreo, Aini Kaltakari, Kello

sileäkarvainen collie tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Clingstone's Conspiracy Theory, Karoliina Nironen & Molli Nyman & Mari Kamppi, Mikkeli
VSP
Cinnaberry's Shambhala, Ann-Mari Nousiainen, Imatra
SERT NARTTU
Cinnaberry's Shambhala, Ann-Mari Nousiainen, Imatra

tsekinpaimenkoira tuomari: Markku Mähönen SUOMI

ROP
Miinuksen Brawler, Angela Ekman & Esa Kakko & Minna Koivisto, Perniö
SERT UROS
Miinuksen Brawler, Angela Ekman & Esa Kakko & Minna Koivisto, Perniö

valkoinenpaimenkoira tuomari: Pirjo Aaltonen SUOMI

ROP
Dinazas Glückliche Germaine, Annukka Mustonen, Tuusniemi
VSP
Duracel's Ice Gandalf, Tarja Laasonen, Pajulahti
SERT UROS
Duracel's Ice Gandalf, Tarja Laasonen, Pajulahti
SERT NARTTU
Dinazas Glückliche Germaine, Annukka Mustonen, Tuusniemi

welsh corgi cardigan tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Trafox Tip Or Toke, Tarja Vuohtoniemi, Pielavesi
SERT UROS
Trafox Tip Or Toke, Tarja Vuohtoniemi, Pielavesi

welsh corgi pembroke tuomari: Markku Mähönen SUOMI

ROP
Dragonjoy Butterfly, Pinja Hiltunen, Riistavesi
VSP
Dragonjoy Joe Black, Pinja Hiltunen, Riistavesi
ROP veteraani
Annline's Recipe For Design, Heini Louko, Outokumpu
SERT UROS
Dragonjoy Joe Black, Pinja Hiltunen, Riistavesi
SERT NARTTU
Dragonjoy Butterfly, Pinja Hiltunen, Riistavesi



eukana