Outokummun ryhmänäyttelyt 2021

24.07.2021 FCI:n ryhmät 1/8 & 5/6, myös pennut

25.07.2021 FCI:n ryhmät 2/7 & 3/9, myös pennut

TULOKSET

Tulostettu 28.07.2021 8:49

RYHMÄ FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

amerikanakita tuomari: Kimmo Mustonen SUOMI

ROP
Redtone Chanel, Ave Koni, Kuopio
SERT NARTTU
Redtone Chanel, Ave Koni, Kuopio

chow chow tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP pentu
Vuorenvarman Yleisnero, Sanna Karttunen, Joensuu

etnankoira tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Marisla's Italia, Marjo Blomberg & Heidi Anderson, Lammasaho
SERT NARTTU
Marisla's Italia, Marjo Blomberg & Heidi Anderson, Lammasaho

harmaa norjanhirvikoira tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Uramon Salon Sipe, Matti Putto, Eno
VSP
Lehtikankaan Tanu, Hannu Kananen, Korholanmäki
ROP veteraani
Kaivoskummun Helga, Seppo Heiskanen, Sonkakoski
SERT UROS
Lehtikankaan Tanu, Hannu Kananen, Korholanmäki
SERT NARTTU
Myrskogens Kerttu, Antti Kaajanen, Jakokoski

itäsiperianlaika tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Soidinahon Wainu, Jarkko Tyynelä & Enni Tyynelä, Rasivaara
VSP
Siltamiehen Chasta, Anna Enges & Titi Broman, Raikuu
ROP pentu
Tinttaraisen Gulo, Mari Lackman, Lieksa
ROP veteraani
Huntersheart Ellinoora, Anna Enges, Raikuu
SERT NARTTU
Soidinahon Wainu, Jarkko Tyynelä & Enni Tyynelä, Rasivaara

jämtlanninpystykorva tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Mustikkaharjun Erne, Seppo Heiskanen, Sonkakoski
VSP
Onnivaaran Tq Cokis, Jarmo Kontkanen, Horsmanaho
ROP kasvattaja
Tuike, Jukka Kilpinen & Tuija Kilpinen, Outokumpu
SERT UROS
Mustikkaharjun Erne, Seppo Heiskanen, Sonkakoski
SERT NARTTU
Onnivaaran Tq Cokis, Jarmo Kontkanen, Horsmanaho

karjalankarhukoira tuomari: Pekka Teini SUOMI

ROP
Kallionahteen Kabe, Birgitta Rissanen & Jarmo Rissanen, Lieksa

lapinporokoira tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP pentu
Ellion Brinsess Elsa, Elli Kokki, Putikko

lunnikoira tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Scilling's Harri, Jaana Loppukaarre & Niina Eskelinen, Siilinjärvi

pohjanpystykorva tuomari: Pekka Teini SUOMI

ROP
Mustanpaimenen Rambo, Jari Hämäläinen, Hammaslahti
VSP
Murtsukan Tiltu, Jari Murto & Tanja Rovio-Murto, Nunnanlahti
SERT UROS
Mustanpaimenen Rambo, Jari Hämäläinen, Hammaslahti
SERT NARTTU
Murtsukan Tiltu, Jari Murto & Tanja Rovio-Murto, Nunnanlahti

ruotsinlapinkoira tuomari: Pekka Teini SUOMI

ROP
Snow Team's Rahkisvuohta, Kirsi Auvinen, Västinniemi
SERT NARTTU
Snow Team's Rahkisvuohta, Kirsi Auvinen, Västinniemi

saksanpystykorva, keeshond/wolfspitz tuomari: Kimmo Mustonen SUOMI

ROP
Ikurin Juvenis Camillo, Sari Vatanen, Joensuu
VSP
Ikurin Juvenes Dum Sumus, Pekka Tantarimäki & Eila Helen, Joutsa
SERT UROS
Ikurin Juvenis Camillo, Sari Vatanen, Joensuu
SERT NARTTU
Ikurin Juvenes Dum Sumus, Pekka Tantarimäki & Eila Helen, Joutsa

saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea tuomari: Kimmo Mustonen SUOMI

ROP
Pienenpolun Mister Asterix, Mirja Parkkonen, Lievestuore
ROP veteraani
Black Berry Av Eas Garden, Mirja Parkkonen, Lievestuore
SERT UROS
Pienenpolun Mister Asterix, Mirja Parkkonen, Lievestuore

saksanpystykorva, kleinspitz, muut värit tuomari: Kimmo Mustonen SUOMI

ROP
Pienenpolun Pikku Kettu Vuk, Kirsi Lappalainen, Lievestuore
VSP
Pienenpolun Lady Punahilkka, Kirsi Lappalainen, Lievestuore
ROP pentu
Bernoban Bikavibbi, Kaisa Törn & Vesa Törn, Savonlinna
ROP veteraani
Pienenpolun Pikku Kettu Vuk, Kirsi Lappalainen, Lievestuore
SERT UROS
Leijonamielen Bikku Biski, Kaisa Törn & Vesa Törn, Savonlinna
SERT NARTTU
Pienenpolun Lady Punahilkka, Kirsi Lappalainen, Lievestuore

saksanpystykorva, pomeranian tuomari: Kimmo Mustonen SUOMI

ROP
Marmotina Kleopatra Of Easter Egg, Taru Laulajainen & Oona Tuormaa-Soikkeli, Joensuu
SERT NARTTU
Marmotina Kleopatra Of Easter Egg, Taru Laulajainen & Oona Tuormaa-Soikkeli, Joensuu

samojedinkoira tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Winter Day's Reason To Be Loved, Minna Leskinen & Marika Leskinen & Tapio Leskinen, Iisalmi
ROP veteraani
Winter Day's Reason To Be Loved, Minna Leskinen & Marika Leskinen & Tapio Leskinen, Iisalmi
SERT NARTTU
Maailmankorven Low Key Effect, Anu Heikkinen, Espoo

siperianhusky tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Arctic Soul Summer Flower, Mari Pajaskoski, Koria
VSP
Arctic Soul Perfect Biscuit, Mari Pajaskoski, Koria
ROP veteraani
Arctic Soul Icesmile, Mira Pietikäinen & Maritsa Pietikäinen & Jussi Pietikäinen, Kontiomäki
SERT UROS
Arctic Soul Perfect Biscuit, Mari Pajaskoski, Koria
SERT NARTTU
Arctic Soul Summer Flower, Mari Pajaskoski, Koria

suomenlapinkoira tuomari: Kimmo Mustonen SUOMI

ROP
Usvatassun Aikavintiö, Tiina Soininen, Kortejoki
VSP
Expected Honey Bee, Tiina Heiskanen, Laukka-Aho
ROP pentu
Tatam Hassu Hille, Sari Jussila, Nurmes
SERT UROS
Expected Brisbane, Sirpa Pikkarainen, Suhmura
SERT NARTTU
Expected Honey Bee, Tiina Heiskanen, Laukka-Aho

suomenpystykorva tuomari: Pekka Teini SUOMI

ROP
Pykälän Metsän Peikko, Irmeli Kettunen & Irene Kettunen & Tarja Kettunen, Polvijärvi
VSP
Loukkaharjun Antsku, Birgitta Rissanen & Jarmo Rissanen, Lieksa
ROP pentu
Koppelokankaan Samu, Leena Tervo, Hattuvaara
SERT UROS
Korpisumun Manu, Petri Federley, Onttola
SERT NARTTU
Omun Kaisa, Olavi Mustonen, Outokumpu

volpino italiano tuomari: Tapio Kakko SUOMI

ROP
Cessbell Casimir, Miia Pitkänen & Arto Tanskanen, Kontiolahti
ROP veteraani
Cessbell Casimir, Miia Pitkänen & Arto Tanskanen, Kontiolahti



eukana