Outokummun ryhmänäyttelyt 2021

24.07.2021 FCI:n ryhmät 1/8 & 5/6, myös pennut

25.07.2021 FCI:n ryhmät 2/7 & 3/9, myös pennut

TULOKSET

Tulostettu 28.07.2021 8:49

RYHMÄ FCI 8 Noutajat, ylösajavat koirat ja vesikoirat

amerikancockerspanieli tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Fabelsfee More Is More, Jonna Puhakka & Tanja Elo, Joensuu
VSP
Fabelsfee Not Your Baby, Eija Lappalainen, Onttola
ROP veteraani
Fabelsfee Hate It Or Love It, Heidi Oinonen & Tanja Elo, Joensuu
SERT UROS
Fabelsfee More Is More, Jonna Puhakka & Tanja Elo, Joensuu
SERT NARTTU
Fabelsfee Not Your Baby, Eija Lappalainen, Onttola

amerikanvesispanieli tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP veteraani
Afire's One Hot Number, Hanna Ryynänen, Nurmes

barbet tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Carelnovan Eternal-Euphoria, Elina Konttinen, Kuhmo
SERT NARTTU
Carelnovan Eternal-Euphoria, Elina Konttinen, Kuhmo

cockerspanieli tuomari: Markku Mähönen SUOMI

ROP
Füzberki Gold Present, Leena Haverinen, Kuhmo
SERT UROS
Füzberki Gold Present, Leena Haverinen, Kuhmo

englanninspringerspanieli tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Newmix Xylitol, Piia Hirvonen, Uimaharju
VSP
Peurakankaan Cuhina Cussu, Piia Hirvonen, Uimaharju
ROP veteraani
Newmix Xylitol, Piia Hirvonen, Uimaharju
SERT NARTTU
Peurakankaan Cuhina Cussu, Piia Hirvonen, Uimaharju

espanjanvesikoira tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Sano Bolero Leia Organa, Leena Pääkkönen & Johanna Mikkonen & Eleonoora Mikkonen, Lieksa
SERT NARTTU
Sano Bolero Leia Organa, Leena Pääkkönen & Johanna Mikkonen & Eleonoora Mikkonen, Lieksa

kultainennoutaja tuomari: Markku Mähönen SUOMI

ROP
Goldfellow Silky Desert, Kaisu Turunen & Jukka Turunen, Ilomantsi
VSP
Goldfellow Sunshine, Heli Kapanen-Lappalainen, Onttola
ROP veteraani
Let Me Love You Brdské Zlato, Kati Puustinen, Joensuu
ROP kasvattaja
Goldfellow, Heli Kapanen-Lappalainen & Jussi Lappalainen, Onttola
SERT UROS
Goldhassle Edmundo, Kaisu Turunen, Ilomantsi
SERT NARTTU
Golden Katie's Pawpath Storygirl, Kati Puustinen, Joensuu

labradorinnoutaja tuomari: Markku Mähönen SUOMI

ROP
Valhaus Lomonosov, Marjana Arharova, Kurolanlahti
VSP
Diosense Orchidea, Marjana Arharova, Kurolanlahti
ROP veteraani
Wildsunny Calvados Cream, Tytti Karjalainen, Kajaani
SERT UROS
Valhaus Lomonosov, Marjana Arharova, Kurolanlahti
SERT NARTTU
Diosense Orchidea, Marjana Arharova, Kurolanlahti

lagotto romagnolo tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Gewitter La Varese, Hanna Kuikka, Joensuu
SERT NARTTU
Gewitter La Varese, Hanna Kuikka, Joensuu

novascotiannoutaja tuomari: Markku Mähönen SUOMI

ROP
Grezagord's Äksönmän, Pia Takkunen, Joensuu
VSP
Grezagord's Hiphurraa Hilda, Pia Takkunen, Joensuu
ROP veteraani
Grezagord's Äksönmän, Pia Takkunen, Joensuu
ROP kasvattaja
Grezagord's, Pia Takkunen, Joensuu
SERT NARTTU
Kitimat Jasmin, Roosa Hulkkonen, Onttola

sileäkarvainen noutaja tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Harvahampaan Icke Så Fort, Tiina Lukkarinen, Lieksa
VSP
Harvahampaan Quite A Glittering Star, Reija Ikonen & Janita Kuparinen, Jakokoski
ROP veteraani
Harvahampaan Icke Så Fort, Tiina Lukkarinen, Lieksa
SERT NARTTU
Harvahampaan Quite A Glittering Star, Reija Ikonen & Janita Kuparinen, Jakokoski

viiriäiskoira tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari SUOMI

ROP
Tammenkolon Janik, Mika Sormunen & Tarja Rinne, Kurkimäki
SERT UROS
Tammenkolon Janik, Mika Sormunen & Tarja Rinne, Kurkimäki



eukana